Fransa Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Fransa Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Fransa Konsolosluğu, Fransa Vizesi Kaç Günde Alınır?

Fransa vizesi, Fransa vize işlemleri normal seyrinde ilerlediği sürece 7 - 10 iş günü içerisinde alınabilmektedir. Bazı durumlarda Fransa Konsolosluğu, Fransa vize işlemlerinizi değerlendirebilmek için ek süreye ihtiyaç duyarken bu durum Fransa vizenizin çıkma süresini değiştirebilecektir.

Fransa Konsolosluğu, Fransa Vizesi Ücreti?

Fransa vizesi ücreti, Fransa seyahatinizin içeriğine ve Fransa'da kalınacak olan süreye göre değişiklik gösterecektir.

Fransa Konsolosluğu, Fransa Vizesi Fotoğraf Ölçüleri?

Fransa Konsolosluğu, Fransa vizesi işlemleri için gerekli olan biyometrik fotoğrafları kendisi çekmektedir. Başvuru formu ve evraklarda bulundurmanız gereken Fransa vize fotoğraf ölçüleri ise 35x45 mm ölçülerinde olması gerekmektedir.

Fransa Konsolosluğu, Fransa Turistik Vize Süresi Ne Kadar?

Fransa turistik vize süresi maksimum 90 gün olarak verilmektedir. 90 gün süresinin sona ermesinin ardından ilgili yerlere giderek belirli bir ücret karşılığı Fransa vize sürenizi uzatabilirsiniz. Ayrıca Fransa vize sürenizin aşılması halinde para cezası uygulaması ile karşılaşabilirisiniz.

Fransa Konsolosluğu, Fransa Ticari Vize Almak Daha mı Kolay?

Fransa ticari vize işlemleri evrak ve dokümanların eksiksiz ve doğru bir şekilde toparlanmasıyla oluşan bir süreçtir. Evrak ve belgeler Fransa Konsolosluğu'nun önceliklerine göre bir araya getirilmesi gerekirken, ticari vize alabilmek için Fransa'da ziyaret edilecek olan firmadan gelen davetiye yazısı olması gerekecektir Fransa Konsolosluğu davetiye yazınızın olmaması halinde Fransa ticari vize işlemlerinizi kabul etmeyecektir. Fransa ziyaret edilecek olan firmadan alınmış davetiye yazısı vize işlemlerinizin sorunsuz geçmesini sağlarken Fransa ticari vize alımınız kolaylaştıracaktır.

Fransa Konsolosluğu, Fransa Ticari Vize İçin Davetiye Yazınız Yoksa?

Fransa ticari vize işlemlerinizin gerçekleşebilmesi için zorunlu olan bir belgedir davetiye yazısı. Fransa bulunan şirketten alınacak olan davetiye yazısının olmaması halinde ise ticari vize alma imkânınız bulunmayacaktır.

Fransa Konsolosluğu, Şirketi Olan Herkesin Fransa Ticari Vize Alması Zorunlu mu?

Şirketi olan herkesin Fransa ticari vize alması zorunlu değildir. Seyahat amacınızın içeriği ticari bir faaliyet ise, Fransa ticari başvurularında bulunmalısınız. Bu şekilde alınmış olan vize ile başarılı bir seyahat gerçekleştirebilirisiniz.

30 Günlük Fransa Ziyaret Vizesi Aldım. Fransa'ya Gittiğimde Polise Adres Kaydı Yaptırmam Gerekir mi?

Fransa ziyaretinde gidecek olduğunuz adresi kayıt yaptırmanız gerekecektir. Fransa'da bulunan adresinizin kayıt yapılması ise o ülkeden davetiye yollayan kişinin sorumluluğu altındadır