Fransa Hotel Rezervasyonu

Fransa Hotel Rezervasyonu

Fransa Konsolosluğu vize başvuruları sırasında mutlaka otel rezervasyonu görmek istemektedir. Bu yüzden Fransa'daki otellerden otel rezervasyonu yaptırmak gerekir. Fransa Konsolosluğu'na yapılan vize başvurularında Fransa'daki kalacağınız otelden yaptırdığınız otel rezervasyonunu vize evraklarınıza eklemeniz yeterlidir. Ancak Fransa Konsolosluğu başvurunuz sırasında ya da işlemleriniz devam ederken otel rezervasyonunuzun ödendi belgesini ya da otel confirmation görmek isteyebilir. Bu durumda Fransa Konsolosluğu'nun istediği otel rezervasyonu ödendi belgesini en kısa sürede Fransa Konsolosluğu'na götürmeniz gerekmektedir.

Fransa Hotel Rezervasyonu

Fransa Konsolosluğu, Fransa vizesi için gerekli olan evraklar arasında onaylanmış şekilde otel rezervasyonu dokümanı görmek istemektedir. Fransa'da bulunan otellerden rezervasyon yaptırılması gerekirken, yaptırmış olduğunuz Fransa otel rezervasyonu dökümanlarını başvuru evrakları arasında bulundurmalısınız. Fransa otel rezervasyonunuzun Fransa seyahat sürenizi kapsaması ise zorunludur.

Seyahatinize dair yapılmış kapsamlı bir plan daima başarılı bir Fransa yolculuğu geçirmenizi sağlayacaktır. Fransa Konsolosluğu, Fransa otel rezervasyonu confirmesi olmadan yapılan vize başvuru işlemlerini kabul etmezken seyahatiniz öncesi Fransa otel rezervasyonunuzu mutlaka yaptırmalı ve Fransa vize başvuru evrakları arasına eklemelisiniz. Tamamlanamamış ve hatalı evraklarla yapılan başvuru işlemleri, Fransa vize işlemleri sırasında sizleri zaman kaybına uğratacakken aynı zamanda Fransa Konsolosluğu yapmış olduğunuz Fransa vize başvurunuzu geri çevirecektir.

Ayrıca erken yaptırmış olduğunuz Fransa otel rezervasyonu ile Fransa'da bulunan oteller hakkında bilgiler edinebilir, Fransa otel fiyatlarını öğrenebilir, seyahatinizin belki de en önemli kısmını oluşturacak olan Fransa konaklamanızı planlayabilirsiniz.

Yurt dışı seyahatinizi yoğun aynı zamanda güvenli ve dinlenerek geçirmek istiyorsanız gidecek olduğunuz şehirde ve ülkede bulunan oteller sizler için yararlı olabilir. Aşağıda Fransa'da bulunan bazı otel isimleri mevcuttur,

Fransa Otelleri

Paris otelleri

 • Adagio Paris Tour Eiffel
 • Le Wagram Champs Elysees
 • İbis Paris Tour Eiffel
 • Hotel de I'Ocean
 • Hotel Eiffel Turenne

Marsilya Otelleri

 • Le Loft du Moulin
 • Newhotel Vieux Port
 • Grand Tonic Hotel Marseille
 • İbis Marseille Gare Saint Charles

Cannes Otelleri

 • Gray D'Albion
 • L'Atlantide
 • Hotel le Florian
 • Neo telia Paullon Bel Air

Lyon Otelleri

 • La Lanteme de Lyon
 • Hotel des Savoies
 • Best Vestern Hotel du Pont Wilson

Fransa Otel Rezervasyonu İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

1. Otel Rezervasyonu Yaptırdığıma Nasıl Emin Olabilirim?

Fransa'da bulunan otellerden rezervasyon yaptırdığınıza emin olabilmek için, onay sayfası ve onay butonu görecek, onay sayfasında pin veya şifre numaraları, otel rezervasyon bilgileri, otel rezervasyonuna dair numaralarınız bulunacaktır. Bu bilgileri Fransa otel rezervasyonu işlemlerinizin güvenliğini temin ederken, başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olan rezervasyona dair göstergelerdir.

2. Otel Rezervasyonumu İptal Edebilir miyim?

Fransa otel rezervasyonunuz iptal etmek isteyebilirsiniz, söz konusu durumda yapılması gereken ilk şey otel rezervasyon iptal koşulları hakkında bilgi edinmek olacaktır. Bazı otellerin iptal etme gibi esneklik hakkı bulunurken, bazı otellerin ise böyle bir hakkı bulunmaz. İptal edemediğiniz rezervasyonlar için otel'in özel programı, yoğunluğu ve boşluğu göz önünde bulundurulurken, iptal etme olanağı sağlayan otellerden iptal işlemi gerçekleştirilebilir.

3. Fransa Otellerinin Oda Fiyatlarını Nasıl Görebilirim?

Fransa otel oda fiyatları ziyaret ettiğiniz sayfanın hemen sağında belirecektir. Baktığınız odanın koşullarına göre fiyatlar değişebilirken, önceliklerinize göre olan odayı tercih edebilirisiniz.

4. Fransa Otel Rezervasyonu İçin Depozito Ödemem Gerekir mi?

Fransa otel rezervasyonu için depozito ödemesi yaygın bir sorudur. Genel hatlarıyla Fransa'da bulunan oteller için depozito ödemesi gerekmezken, söz konusu durum tam tersi olduğu durumlarda ise otelin koşulları bölümünden depozito ödemesi konusunda işleminizi teyit edebilirsiniz?